უსაფრთხო, ინკლუზიური და ეკო-მეგობრული საბავშვო ბაღების განვითარება თბილისში
პროექტის - „უსაფრთხო, ინკლუზიური და ეკო-მეგობრული საბავშვო ბაღების განვითარება თბილისში“ - მიზანია თბილისის საბავშვო ბაღებში ადრეული განათლების ხარისხის, უსაფრთხოებისა და ინკლუზიურობის გაუმჯობესება. მისი მთავარი ამოცანებია ბავშვთა დაცვის პრაქტიკის გაუმჯობესება, ინკლუზიური განათლების პრაქტიკის გაძლიერება,
ეკოგანათლებისა და გარემოსდაცვითი ცნობიერების გაზრდა და პროფესიული განვითარების ინსტიტუციური შესაძლებლობების გაძლიერება. პროექტით პირდაპირ ისარგებლებს თბილისის 12 საბავშვო ბაღში ჩარიცხული 2 400 ბავშვი, საბავშვო ბაღის 108 თანამშრომელი, და 400-მდე მშობელი.
პროექტი დაფინანსებულია „ეს-ო-ეს ბავშვთა სოფლები მსოფლიოს მასშტაბით“ (SOS-Kinderdörfer weltweit) მიერ. იგი ერთწლიანია და 2026 წლის 1 იანვრიდან 31 დეკემბერის ჩათვლით განხორციელდება თბილისის საბავშვო ბაღების მართვის სააგენტოსთან თანამშრომლობით.
გააზიარეთ სასურველ მედიაში
მსგავსი პროგრამები
ლტოლვილობიდან ინკლუზიამდე: უკრაინელი ოჯახების მხარდაჭერა ადრეული განათლების, ფსიქოსოციალური დახმარებისა და თემში ინტეგრაციის გზით
„ეს-ო-ეს ბავშვთა სოფლები მსოფლიოს მასშტაბით“ (SOS-Kinderdörfer weltweit) ფინანსური მხარდაჭერითა და თბილისის საბავშვო ბაღების მართვის სააგენტოსთან თანამშრომლობით, „საქართველოს ეს-ო-ეს ბავშვთა სოფელი“ ახორციელებს 21-თვიან პროექტს - „ლტოლვილობიდან ინკლუზიამდე: უკრაინელი ოჯახების მხარდაჭერა ადრეული განათლების, ფსიქოსოციალური დახმარებისა და თემში ინტეგრაციის გზით“.
2025-2027
ოჯახებისა და ახალგაზრდების გაძლიერების გზით სოციალური და ეკონომიკური განვითარების მხარდაჭერა ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში
ავსტრიის განვითარების სააგენტოსა და ავსტრიის ეს-ო-ეს ბავშვთა სოფლის ფინანსური მხარდაჭერით, საქართველოს ეს-ო-ეს ბავშვთა სოფელი ახორციელებს 3-წლიან პროექტს - „ოჯახებისა და ახალგაზრდების გაძლიერების გზით სოციალური და ეკონომიკური განვითარების მხარდაჭერა ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში“
2023-2025
ახალგაზრდების თვითგამორკვევის, კეთილდღეობისა და დასაქმების ხელშეწყობა
გერმანიის ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ფედერალური სამინისტროსა და ჰერმან გმაინერის გერმანიის ფონდის დაფინანსებით, მიმდინარეობს 38-თვიანი პროექტი - „ახალგაზრდების თვითგამორკვევის, კეთილდღეობისა და დასაქმების ხელშეწყობა“ (2022-2025წწ.). პროექტი ხორციელდება საქართველოს ეს-ო-ეს ბავშვთა სოფლის, ბელარუსის ეს-ო-ეს ბავშვთა სოფლისა და ყირგიზეთის ეს-ო-ეს ბავშვთა სოფლის მიერ.

Project “Building Safe, Inclusive, and Eco-friendly Kindergartens in Tbilisi”
The aim of the project “Building Safe, Inclusive, and Eco-friendly Kindergartens in Tbilisi” is to improve the quality, safety, and inclusiveness of early education in Tbilisi kindergartens. Its main objectives include strengthening child protection practices, enhancing inclusive education approaches, increasing eco-education and environmental awareness, and reinforcing institutional capacities for professional development. The project will directly benefit 2,400 children enrolled in 12 Tbilisi kindergartens, 108 kindergarten staff members, and up to 400 parents.
The project is funded by SOS Children’s Villages Worldwide (SOS-Kinderdörfer weltweit). It is a one-year project implemented from January 1 to December 31, 2026, in cooperation with the Tbilisi Kindergarten Management Agency.
Similar Programs
Enhancing Economic Security and Psychosocial Wellbeing of Vulnerable Families in Zugdidi
From 2013 to 2016, with financial support from the German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ) & SOS Kinderdörfer weltweit, Hermann-Gmeiner-Fonds Deutschland e.V, SOS Children’s Village Georgia implemented the project “Enhancing Economic Security and Psychosocial Wellbeing of Vulnerable Families in Zugdidi.”
2013-2016
Capacity Building for the promotion of gender equality and the prevention of family separation in Zugdidi
From 2020 to 2022, with financial support from the Austrian Development Agency and SOS Children’s Villages Austria, SOS Children’s Villages Georgia implemented a three-year project titled “Capacity Building for the promotion of gender equality and the prevention of family separation in Zugdidi.
2020-2023
Project “From Displacement to Inclusion: Supporting Ukrainian Families Through Early Learning, Psychosocial Support, and Community Integration”
The aim of the project “From Displacement to Inclusion: Supporting Ukrainian Families Through Early Learning, Psychosocial Support, and Community Integration” is to promote an inclusive early education environment, strengthen psychosocial resilience among refugee children and their caregivers, and enhance integration between Georgian and Ukrainian families.